google-harita-ve-isletme-kaydi
Harita ve Konum Kayıtları Nasıl Yapılır?
3 Adımda Haritalara Kaydınızı Tamamlayalım
 • Sipariş verdikten sonra sizinle iletişime geçip işletmenizin iletişim bilgilerini ve harita kaydı için gerekli verileri sizden temin ederiz.
 • İşletmenizi doğru kategoriye, doğru bir şekilde ekleyip gerekli optimizasyonaları yaparız.
 • Google benim işletmem ayarlarınızı yaparak kullanımı hakkında size kısa bir eğitim veririz.
İşletmenizi Google ve Yandex Haritalarına Kaydedin. Her Zaman Görünür Olun!
Harita ve Konum Kaydı: İşletmelerin, internette ürün ve hizmet arayan insanların karşısına çıkabilmesi için harita servislerine kaydolmaları gerekmektedir. Potansiyel müşteriler mağazanızı ve işletmenizi Navigasyon, Harita gibi araçlardan arayabilir. Eğer harita ve konum servislerine kaydınız oluşturulmazsa bu kaynaklardan gelen müşterileri kaçırıyorsunuz demektir.

Harita ve Konum İşletme Kayıt Hizmetimiz sayesinde Google aramalarında, navigasyon ve harita aramalarında işletmenizin konumu daha kolay bulunabilir duruma gelir. Bu sayede rakiplerinizin önüne geçerek daha fazla müşteriye sahip olursunuz.

 • Haritalarda Görüntülenme: İşletmeniz – mağazanız Google Maps ve Yandex Maps gibi haritalarda görüntülenmeye başlar
 • Navigasyonda Görüntülenme: İşletmeniz – mağazanız Android ve Apple tabanlı mobil navigasyonlarda görüntülenmeye başlar.
 • Google Aramalarında Görüntülenme: İşletmeniz haritalara doğru bir şekilde kaydedildikten sonra Google aramalarında üst sırada listelenir. Örneğin; Bir kullanıcı Google’da “En yakın çilingir” araması yaptığında, işletmeniz arama yapan kişiye yakındaysa ve belirli kriterleri karşılıyorsa onun karşısına çıkar ve müşteri size bu yolla ulaşır.
 • Doğru kurgulandığında her gün ücretsiz olarak bir çok müşteriye ulaşırsınız.
 • Müşteri yorumları alabilir hatta bu yorumları akıllı telefonunuzdan görüntüleyip yanıtlayabilirsiniz.
 • İşletmenizin ve ürünlerinizin resim ve videolarını insanlara gösterebilirsiniz.
 • Bir kez doğru bir şekilde kurduktan sonra sürekli olarak ücretsiz müşteri elde etmeye başlarsınız.
Haritalara Konum ve İşletme Kaydını Başlatın
Harita, Konum ve İşletme Kayıt Fiyatları

Ekonomik Paket

599
 • Google İşletme Kaydı
 • Google Harita Kaydı
 • Yandex Harita Kaydı
 • Haritalarda Görüntülenme
 • Navigasyonda Görüntülenme
 • 24 Saat İçinde Teslim
Sıkça Sorulan Sorular

Bu hizmet normal koşullarda ücretsiz mi?

Evet, harita ve konum kayıt servisleri normalde ücretsizdir. Kendinizde kaydedebilirsiniz fakat kaydı kendi oluşturan müşterilerimizin %90′ ı doğrulama ve kategori seçimini yanlış yaptıkları için harita servislerinden verim alamamaktalar. Biz bu hizmeti doğru bir şekilde oluşturup doğrulama işlemlerini en kısa sürede tamamlıyoruz.

Kayıt işlemi ne kadar sürer?

Harita kayıt işleminin teknik süreci 24 saat içerisinde tamamlanır. Normal şatlarda işletmeniz, 24 saat içerisinde haritalarda görüntülenmeye başlar fakat bazı durumlarda doğrulama süreci uzun sürebilmektedir. Bu sürecin en kısa zamanda tamamlanması konusunda tecrübeliyiz. Eğer ön şartlar sağlanırsa doğrulamaya gerek kalmaksızın 1 gün içinde işletmeniz haritalarda görüntülenir.

Bu hizmete dair ödeyeceğim ücret tek seferlik mi? Aylık mı?

Bu hizmete ödeyeceğini ücret tek seferliktir. Herhangi bir taahhüt, sözleşme, aylık ödeme vb. gibi ek maliyetleriniz bulunmaz. Google haritalarında bir kez doğru bir şekilde görüntülenirseniz, adres değişikliğine kadar hiç bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Adres ve telefon değişiklikleri durumununda bizden ücretsiz destek alabilirsiniz.

Google aramalarında işletmemin konumu ilk sırada çıkar mı?

İlk sırada çıkmak için bir çok kriter vardır. İlk defa kayıt olan bir işletmeye Google, ilk sırada yer vermeyebilir. Bunun garantisini ne biz, ne de bir başka kayıt firması veremez. Bunun için belirli kriterleri karşılamanız gerekmektedir. Bu kriterlerden bazıları, web sitenizin aramalardaki konumu, olumlu yorumlar, doğru işletme kategorisi, işletmenin aranan kişiye olan mesafesi, tüm bilgileri eksiksiz sağlamak ve bunun gibi bir kaç detay daha bulunur. Biz elimizden geldiğince tüm kurallara uyarak işletme kaydınızı yaparız ve sonrasında yapmanız gerekenleri size bildiririz.

İşletmem sadece Google haritalardamı çıkacak?

İşletmeniz Türkiye’ de en çok kullanılan Google haritalarında ve Yandex haritalarında listelenir.

Bir web sitesine sahip olmam şart mı?

Hayır. Bir web sitesine sahip olmanız şart değil fakat doğrulama sürecinin 24 saat içerisinde olabilmesi için web sitesinin olması büyük bir faktördür. Eğer web siteniz yoksa, yine de haritalarda kaydınız tamamlanır.

Google benim işletmem kaydı yapıyor musunuz?

Evet. Aynı zamanda Google benim işletmem kaydınızı da bu hizmetle birlikte tamamlayıp size teslim ediyoruz.

Google yorumlarımı nasıl takip edeceğim?

İşletme kaydınız ve Google benim işletmem kurulumunuz bittikten sonra ücretsiz mobil uygulama ile müşterilerinizin yorumlarını yanıtlayıp, takip edebileceksiniz.

Eğitim neleri kapsıyor?

Küçük eğitimde size telefon yoluyla google benim işletmem uygulamasını nasıl kuracağınızı tarif edeceğiz.